NABÍDKA

Koberce

Bytové koberce

Bytové koberce na rozdíl od například zátěžových krytin a čistících zón nejsou jen funkčním doplňkem domova, ale fungují také jako estetická složka bytového vybavení, byť umístěná jen na podlahové části bytu. Samozřejmě i koberce v obývacích pokojích, nebo ložnicích plní také úlohu pohlcovače prachu a drobných nečistot, ale zdaleka ne v takové míře jako je tomu u koberců zátěžových. Ostatně to po nich není ani vyžadováno.

U bytových koberců je důležité zvolit poměr hustoty vláken k jejich výšce. Toto hledisko určuje životnost koberce. Dalším kritériem je materiál a způsob tkaní koberců. Materiál je buď ze syntetických vláken, například z polyamidu (PA), polyakrylu (PAC), polypropylenu (PP), polyesteru (PES), nebo ze směsí těchto materiálů, popřípadě směsí umělých a přírodních vláken. Čistě přírodní koberce jsou z vlny, hedvábí, sisalu, kokosového vlákna, nebo bavlny.

Rozdíly ve tkaní koberců, tedy ve vazbě vláken ovlivňují hlavně strukturální vzhled koberce a jeho údržbu. Například smyčková vazba, kdy vlas je nestřižený, ale výška smyčky je rozdílná. Tento typ koberce je velmi odolný na zatížení a má dlouhou životnost. Snadno se udržuje a je proto velmi praktický.

Pokud je výška smyčky velmi nízká a na ní je natištěn vzor, mluvíme o koberci s potiskem. Opět se jedná o koberec praktický a snadno čistitelný.  Tyto koberce se často potiskují i vhodnými motivy pohádkových postav a dávají se do dětských pokojů.

Pokud mají koberce řezaný vlas, mluvíme o velurových kobercích. Ty díky řezu působí luxusním dojmem a jsou velmi příjemné na dotek. Jejich nevýhodou je, že jsou poléhavé, zátěž na nich zanechává stopy, vlas se nevrací tak snadno do původního tvaru jako u smyčkového koberce.

Dětské koberce

Dětské koberce jsou koberce, na kterých je vždy nějaký potisk s dětským motivem, jako například silnice nebo různé postavičky z pohádek vždy na velmi líbivých podkladových barvách. Tyto koberce se velmi dobře udržují a nesešlapávají se. Díky barevným vzorům na dětských kobercích není vidět tolik špíny. Tyto koberce mají nižší gramáž a tomu i odpovídá jejich nižší cena. Dětské koberce jsou vyrobeny ze 100 procentního polyamidu.

Vlněné koberce

Tyto koberce jsou vyráběny ze 100 procentní vlny nebo s částečnou příměsí vlny. Vyznačují se svoji typickou bílou až béžovou barvou, většinou ve vysoké gramáži vlákna.

Luxusní koberce

Luxusní koberce v metráži pro bytové i komerční účely jsou výjimečné nejen svým zpracováním ale i použitými materiály, které propůjčí interiéru ten správný dojem luxusu a vytříbeného stylu. Přesvědčte se i vy na vlastní kůži co je to luxus.

Zátěžové koberce

Tyto koberce nabízíme v rolích i ve čtvercích. Jsou vhodné zejména do kanceláří, obchodů, úřadů, bank, hotelů, restaurací, chodeb apod. Naše zátěžové koberce disponují atestem na schody, hořlavost a kolečkovou židli.

Vpichované koberce

Tyto koberce jsou vůbec nejlevnějším typem koberců, které nabízíme. Jsou vyrobeny z nejlevnějšího polypropylenového vlákna. Nesplňují téměř žádné parametry pro zátěž. Když už se ale rozhodnete pro tento typ tak věřte, že mi vám nabízíme ty nejvyšší gramáže, které naši Belgičtí a Holandští dodavatelé poskytují. Samozřejmě čím větší hmotnost koberce tím déle vydrží. Nabízíme šíře 2 m, 3 m a 4 m.

Kusové koberce

Kusové koberce doplňují prostor každého bytového interiéru, dotváří atmosféru domova a plní užitnou i estetickou funkci. Nové značkové materiály garantují zvýšenou odolnost kusových koberců proti zašpinění, antistatické vlastnosti a barevnou stálost.

Běhouny

Běhouny u nás naleznete v různých šířích a barvách. Běhouny jsou určeny do chodeb, hal a jako krytina schodů.